Osuszanie pomieszczeń


Wilgoć jest wszędzie. Wilgotne powietrze może spowodować zniszczenie budynków, mieszkań oraz wyposażenia.

Nadmierna wilgoć sprzyja rozwojowi grzybów pleśniowych, które powodują odpadanie tynków, pękanie sufitów i podłóg, niszczą drewno, tapety i mury. Przebywanie w zawilgoconych budynkach negatywnie wpływa a nasze samopoczucie, przyspiesza zmęczenie i może być przyczyną różnych dolegliwości, np. schorzeń reumatycznych, alergicznych.

Nadmiar wilgoci wpływa niekorzystnie na stan techniczny wyposażenia pomieszczeń (butwienie drewna, korodowanie metali, łuszczenie farby, niszczenie papieru)

Najlepszym rozwiązaniem w walce ze szkodliwym działaniem wilgoci, jest zastosowanie osuszacza powietrza.

Pomagamy rozwiązać problem z wilgocią we wszystkich pomieszczeniach mieszkalnych, jak również gospodarczych, takich jak piwnice, garaże, pomieszczenia gospodarcze, hale przemysłowe. Nasze osuszacze pozwalają pozbyć się również wilgoci technologicznej, która powstaje podczas prac remontowo-budowlanych oraz wilgoci wynikającej z zalania.

Sprawne wysuszenie tynków, farby malarskiej, betonu pozwala na szybsze oddanie budynku do użytku lub przystąpienie do kolejnego etapu budowy.

Wychodząc naprzeciw potrzebom Klientów oferujemy również wynajem osuszaczy powietrza.

Dojeżdżamy pod wskazany adres. Ceny usługi ozonowania i osuszania pomieszczeń ustalane są indywidualnie.

 

Kilka słów o osuszaniu:

Osuszanie kondensacyjne jest metodą na obniżenie wilgotności powietrza w pomieszczeniu. Wykorzystujemy do tego celu osuszacze kondensacyjne, które pochłaniają wilgoć z powietrza zamieniają ją w wodę. Woda skroplona zostaje do zbiornika lub bezpośrednio odprowadzona na zewnątrz.

Osuszanie kondensacyjne przeprowadza się w zamkniętych pomieszczeniach, bez wymiany powietrza. Wydajność osuszacza związana jest bezpośrednio z warunkami panującymi w osuszanym pomieszczeniu (wilgotność, temperatura, kubatura). Metoda jest tym skuteczniejsza im temperatura na zewnątrz jest niższa a wewnątrz osuszanego pomieszczenia wyższa. Zakres stosowania tej metody to 0oC – 30oC, jednak przy temp 20oC – 25oC osuszanie jest najbardziej wydajne.